facebook youtube twitter google+
Yükleniyor...
Çandarlı

Çandarlı İzmir'in Dikili ilçesine bağlı yeşili ve mavisiyle görülmeye değer bir sahil beldesidir. Kuruluşu M.Ö 4000 yıllarına kadar uzanır. Tarihteki adı Pitane olan Çandarlı'nın yapılan kazı çalışmaları sonrasında birçok uygarlığa ev sahipliği yaptığı görülmektedir. Lidyalılar, Hititler, Persler, İonyalılar, Selçuklular, Romalılar, Bizanslılar, Saruhanoğulları ve Osmanlı İmparatorluğu bu uygarlıkların başlıcalarındandır.

Bugün tarihi kalesi ve muhteşem denizi ile birçok tatilcinin mekanı olan Çandarlı, yarımada şeklinde olup, üç tarafı deniz ile çevrilidir. Çandarlı Körfezi olarak anılan koya ev sahipliği yapan beldenin, etrafında özellikle yaz aylarında tatil amaçlı kullanılan ve denize paralel olarak sıralanan birçok site bulunmaktadır. Son zamanlarda Çandarlı Liman Projesi ile yıldızı parlayan Çandarlı'da kumsal ve denizin tadını çıkarabileceğiniz gibi taze dniz ürünleri ve organik olarak yetiştirilen taze sebzeleri bulabilirsiniz.

İzmir'e 90 Km, Aliağa'ya 30 Km, Bergama'ya 35 Km, Ayvalık'a 65 Km, Dikili'ye 19 Km, Menemen'e 60 Km uzaklıkta olan Çandarlı'ya, ulaşım Otobüslerin dışında, İzmir Merkez ve Adnan Menderes Hava Limanı bağlantılı İZBAN METRO ile Aliağa üzerinden Çandarlı'ya dolmuş seferleri ile de sağlanmaktadır.

Denizi ve kumsalında hoş vakitler geçirebileceğiniz çandarlı'da her türlü deniz ürününe ulaşabilir, tarihi kalesini gezebilir, akşam eğlencelerine katılalabilirsiniz..

Misyonumuz
paketi ve web sayfa düzenleyicisi, varsayılan mıgır metinler olarak Lorem Ipsum kullanmaktadır. Ayrıca arama motorlarında 'lorem ipsum' anahtar sözcükleri ile arama yapıldığında henüz tasarım aşamasında olan çok sayıda site listelenir. Yıllar içinde, bazen kazara, bazen bilinçli olarak (örneğin mizah katılarak), çeşitli sürümleri geliştirilmiştir.
Vizyonumuz
Vizyon yazısı..paketi ve web sayfa düzenleyicisi, varsayılan mıgır metinler olarak Lorem Ipsum kullanmaktadır. Ayrıca arama motorlarında 'lorem ipsum' anahtar sözcükleri ile arama yapıldığında henüz tasarım aşamasında olan çok sayıda site listelenir. Yıllar içinde, bazen kazara, bazen bilinçli olarak (örneğin mizah katılarak), çeşitli sürümleri geliştirilmiştir.

Diğer Haberler

Deneme haber

ero mauris viverra massa, vulputate elementum nunc urna non felis. Phasellus ... Devamını Oku..

Çandarlı Haber Deneme

Phasellus sed metus.ero mauris viverra massa,vulputate elementum nunc urna no... Devamını Oku..

dEİNEME HABER

ero mauris viverra massa, vulputate elementum nunc urna non felis. Phasellus ... Devamını Oku..

Deneme haber

ero mauris viverra massa, vulputate elementum nunc urna non felis. Phasellus ... Devamını Oku..

REKLAM ALANI